Prestij – The Prestige 2006
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.5 IMDB Puanı 50 Görüntülenme

Prestij – The Prestige 2006

IMDB : 8.5 Christopher Nolan'dan illüzyon kumaşından örülmüş bir gerilim...
Bu beklenmedik dönüşlerle dolu esrarengiz öyküde, Viktorya Devri'nde iki sahne sihirbazı, gitgide artarak şiddetlenen bir savaşa ve birbirlerinin mesleki sırlarını ortaya çıkartmak için doymaz bir susuzluğa dönüşen güçlü bir rekabete girişiyorlar. Bu iki görkemli adamın cüreti tutkuya, şovmenliği bilime ve hırsı dostluğa kırdırmalarının sonuçları güvenli olmayan, ölümcül ve hileli oluyor.
Her şey yüzyılın başında, hızla değişen Londra'da başlıyor. Sihirbazların meşhur ve en üstteki mertebede idol olarak kabul edildikleri bir zamanda, iki genç efsuncu şöhrete dışarı giden yolu çizmeye başlarlar.
Abartılı, sofistike Robert Angier (HUGH JACKMAN) tam bir şovmenken;
yontulmamış ve gelenekçi Alfred Borden (CHRISTIAN BALE) sihirli fikirlerini görünüm yeteneğinden mahrum, marifetli bir dahidir.
Birbirlerini takdir eden arkadaşlar ve ortaklar olarak yola çıkarlar. Fakat en büyük numaraları zıt gidince, aralarında ömür boyu sürecek bir düşmanlık başlar; ikisi de bir diğerini geçme ve başaşağı etme niyetindedir.
Sürdürdükleri fazla rekabet, her numarayla, her gösteriyle daha da büyür; ta ama hudut tanımayana, hatta elektriğin yeni ve inanılmaz güçlerini ve Nikola Tesla'nın bilimsel dehasını işin içine dahil edene dek.. İyi seyirler filmifullizle3.com

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • loading...

  Detaylar

  Diğer Adları:

  The Prestige

  Senaryo:

  Jonathan Nolan (screenplay), Christopher Nolan (screenplay), Christopher Priest (novel)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?